یاری کرده اید :
1160994434955 ریال
دوستان ما :
نفر 366101
طرح های شما :
طرح 136

بورسیه تحصیلی کودکان کار

موسسه صبح رویش قصد دارد تامین بخشی از هزینه های آموزشی 10 نفر از کودکان کار و در معرض آسیب را برای مدت یکسال تامین نماید.
ارائه کننده طرح
خصوصیات
*
مبلغ
مبلغ مورد نیاز : 60,000,000 ریال
مبلغ حمایت شده : ریال
40%

ناموفق

یاران و زمان طرح
(14) نفر حمایت کرده اند

زمان طرح به اتمام رسیده

مدرسه صبح رویش مجموعه ­ای غیر دولتی است که به مدد متخصصان با تجربه و سرمایه انسانی جوان خود با طراحی و بسط الگوی آموزشی ویژه کودکان کار و در معرض آسیب( الگوی رویش)، می­کوشد این کودکان را از دچار شدن در چرخه معیوب آسیب مصون نگاه دارد و با آموزش بهتر زندگی کردن، این چرخه را اصلاح و بستری مناسب برای تربیت شهروندانی مطلوب و موثر فراهم آورد. این مجموعه با تاسیس مدارس ویژه کودکان در معرض آسیبهای اجتماعی و بازمانده از تحصیل در مناطق آسیب­خیز کشور ایران، به مدرسه به مثابه نهادی اجتماعی می­نگرد و بهبود شرایط خانواده و محله را وجهه همت خود قرار می­دهد

برخی از این فعالیت ها شامل خدمات بهداشتی، درمانی، مددکاری، روانشناسی، حمایتی-نیکوکاری، پژوهشی می باشد که با ساختار مشخص و برنامه مدون اجرا می گردد .

روش آموزش کودکان کار در مدارس صبح رویش با مدارس رایج بسیار متفاوت است و الگوی آموزشی رویش با دربرگرفتن روش های نوین و خلاقانه، مدرسه را برای این کودکان به محلی برای آموزش آنچه به واقع به آموختن آن نیاز دارند (آموزش بهتر زندگی کردن) تبدیل کرده است. الگوی رویش با نوآوری هایی نظیر کلاس های بازی کده، زیست کده، وطن کده، عجب کده و ، فرآیند حرفه آموزی بسیار خلاقانه و موثر، فرآیندتربیتی و رفتاری رویش و به عنوان یک الگوی آموزشی ویژه کودکان کار در مراکز و رویدادهای معتبر کشور مورد ارزیابی و تقدیر قرار گرفته است. لازم به توضیح است این الگو اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه درس ملی را به طور کامل احراز می کند. در حال حاضر  هزینه هر دانش آموز در مدرسه ی صبح رویش در حدود 4.5 میلیون تومان در طول یکسال می باشد که این مبلغ توسط برخی سازمان های مسئول و خیرین تامین می گردد. در این طرح قصد داریم با مشارکت سایت فاندینو تامین بخشی از هزینه های سالیانه 10 نفر  از دانش آموزان را (برای هر نفر مبلغ 600 هزار تومان) تامین نماییم.

از شما یاوران همیشگی می خواهیم ما را در موفق شدن این طرح یاری رسانید.

بیشتر
مشخصات طرح
نام ویژگی مقدار ویژگی
وضعیت طرح ناموفق
وضعیت طرح تمام شده
تهران تهران