یاری کرده اید :
1160994434955 ریال
دوستان ما :
نفر 366105
طرح های شما :
طرح 136

کمپین حمایت از دریا دلان تشنه

تیم فاندینو بعد از بازدید از ده روستای محروم منطقه دشتیاری استان سیستان و بلوچستان و بررسی مشکلات ایشان، قصد دارد در فاز اول برای چهار روستا مخزن آب 8500 لیتری پلی اتیلن سه لایه ضد جلبک تهیه نماید تا اهالی این روستاها بتوانند از آب شرب سالم و بهداشتی استفاده نمایند.
ارائه کننده طرح
خصوصیات
*
مبلغ
مبلغ مورد نیاز : 400,000,000 ریال
مبلغ حمایت شده : 400,779,079 ریال
40%

فاندینویی شد

یاران و زمان طرح
(179) نفر حمایت کرده اند

زمان طرح به اتمام رسیده

این روزها دلم سخت در تلاطم است، زیرا صدای آب که در حقیقت صدای زندگی است در بسیاری از مناطق کشورم اندوهگین به گوش می رسد.

می خواهم از حضور و مشاهدات تیم فاندینو از منطقه دشتیاری سیستان و بلوچستان برای شما بگویم، جایی که مردمانش دلشان به بزرگی دریاست. مردمانی قناعت پیشه که تشنگی در کنار دریا را تاب می‌آورند و دم نمی‌زنند. مردمانی مظلوم و نجیب که در عین ناباوری آب شرب ندارند و مجبورند از آبی که بصورت هفتگی توسط تانکر سیار آبرسان در حوضچه های سیمانی رو باز که کاملا غیر بهداشتی است یا از چاله هایی‌ که خودشان آن را حفر کرده اند تا در زمان بارندگی، آب باران درآن  جمع شود استفاده نمایند. "به این چاله به گویش محلی هوتک می گویند"

روستای رانک یکی از روستاهای منطقه دشتیاری است. تا چشم کار می‌کند بوته‌ است و خاشاک، گرمای هوا بالای 45 درجه است به همین دلیل در ساعات ظهر رهگذری در روستا مشاهده نمی‌شود. گاهی صدای بزهای رها شده در روستا با صدای باد همراه می‌شود و سکوت را می‌شکند. در ابتدای این روستا حوضچه سیمانی رو باز که جداره آن جلبک زده و آب اندک گل آلودی در ته آن باقی مانده است نظر ما را به خود جلب می کند. به محض اطلاع اهالی روستا از حضور ما، کودکان و چند تن از بزرگان روستا به سرعت نزدیک ما شده و بعد از آگاهی از علت حضور ما از مشکلات خود با ما سخن می گویند. یکی از اهالی روستا می‌گوید: " روستاهای اینجا وضعشان همین است، آب پیدا نمی‌شود. باید منتظر تانکر بمانیم، آبی که در این حوضچه های سیمانی ریخته می شودکفایت نمی‌کند و مردم مجبورند از آب "هوتک های" غیر بهداشتی روستاهای مجاور برای شست ‌وشو و گاهی پخت و پز و نوشیدن استفاده کنند که این امر باعث ایجاد انواع بیمارهای در بین اهالی منطقه گردیده است. دام‌هایمان همیشه تشنه ‌اند و کشاورزی و باغات  ما از بین رفته است."

بعد از بازدید از ده روستای محروم این منطقه و بررسی مشکلات ایشان، تصمیم داریم با حمایت شما خیرین برای  این روستاها مخزن آب 8500 لیتری پلی اتیلن سه لایه ضد جلبک تهیه نمایم تا اهالی این روستاها بتوانند از آب شرب سالم و بهداشتی استفاده نمایند.

با توجه به پراکندگی روستاهای بازدید شده، خرید این مخزن ها به چند فاز تقسیم بندی و قرار است در فاز اول برای چهار روستای محروم بخش پلان منطقه دشتیاری مخزن آب 8500 لیتری خریداری گردد.

 هزینه های اجرای این طرح بشرح جدول زیر پیش بینی گردیده است:

ردیف

شرح هزینه

تعداد

مبلغ هزینه-ریال

توضیحات

1

هزینه خرید مخزن 8500 لیتری افقی سه لایه

4

250/000/000

قیمت ممکن است بعلت نوسانات بازار تغییر یابد

2

هزینه حمل مخزن ها از کارخانه با تریلی به منطقه دشتیاری

1

30/000/000

کارخانه شیراز می باشد.

3

هزینه حمل مخزن ها با جرثقیل برروی سکوهای سیمانی

4

20/000/000

 

4

هزینه ساخت سکوی سیمانی جهت استقرار مخزن آب

4

80/000/000

شامل خرید بلوک، شن، سیمان، اجرت بنا و..

5

هزینه های جانبی خرید شیرآلات مخزن. اجرت نصب

8

20/000/000

برای هر مخزن آب دو شیر آب قفل دار در نظر گرفته شده است

جمع کل هزینه

400/000/000

 

 امید است با همیاری شما خیرین بتوانیم قدم کوچکی درکم کردن مشکلات آب شرب روستاهای محروم این منطقه برداریم.

مهرتان مستدام

 

 

بیشتر
مشخصات طرح
نام ویژگی مقدار ویژگی
وضعیت طرح موفق